Mitex Hakkında Bilgiler

Mitex, 1954 yılında kurulan Alman menşeili üst düzey kauçuk silindir üreticisidir. Günümüzde Mitex tüm endüstriyel uygulamalar için silindir kaplamaları üretmektedir.

En yüksek hızda 7/24 üretime dayanan basım, ambalaj ve dekoratif baskı işlemleri, silindir kaplamalarında olağanüstü özellikler gerektirmektedir. Mitex bu alanda yeni standartlar belirlemiştir. Malzemeler dayanıklıdır ve yüksek hızda mükemmel performans gösterirler. Düşük aşınma, daha az sertleşme ile yüksek kimyasal direnç ve sabit elektriksel nitelikler kaplamalarımızın özelliklerindendir.

Mitex, NIPCO Sistemi için birkaç yetkili tedarikçiden biridir ve dünya çapında hem 5 metre'den fazla genişliğe sahip baskı makineleri hem de yüksek sıcaklıktaki silindir uygulamaları için pek çok baskı silindiri üretmiştir. Zamklı silindirler, kılavuz kasnağı ve tahrik tekerleği için ürettiğimiz kaplamalarımız, sandviç silindir kaplamalarımız ve katlama makineleri için poliüreten kesme çubuklarımız ile dünya çapındaki çoğu baskı makinesinin performansını arttırdık.

MIitex, bağımsız bir silindir kaplama üreticisidir. Müşterilerimizle diyalog içinde, performansı artıran ve sonuçları garantileyen, uygulama teknolojisi kriterlerini belirleyen bireysel çözümler geliştiriyoruz. Mitex, kendi araştırma ve geliştirme bölümüne, yüksek seviye teknik uzmanlığa sahip olan modern bir hizmet sunucusudur. Ürünlerimiz, fiyatları karşılığında değer sunan kaliteli ürünlerdir. Neredeyse tüm uluslararası piyasalara elastomer silindirler ve silindir kaplamaları sunuyoruz.

Mitex Laboratuvarı - Bileşik Geliştirme

Bileşik geliştirme ve piyasaya sürülmeye hazır olan karışımlarımızın ince ayarları özel ekipmanlarla donatılmış laboratuvarımızda gerçekleştirilir. İleri teknoloji laboratuvar ekipmanları mevcuttur.

Yeni laboratuvar karışımlarının uygulanması karıştırma bölümümüzde yapılır. Burada onaylı tedarikçilerimiz ve diğer silindir üreticilerimiz için en yeni karışımları üretiriz.

mitex

Kauçuk ve ham maddelerin bileşik oluşturmadan önceki durumlarıTemizleme Silindiri • Yapışkan Silindir

Plastik filmler, metal folyolar ve kağıt gibi hassas malzemeler için


Yönlendirici Silindir

Yüksek serbest bırakmalı, elyaf tüylenmesi önleyici, tutkal veya mürekkep birikimi yapmayan


Fırça Silindiri

Gravür ve ofset baskılarda ekleme işlemi yapmak için zamklı silindir kaplaması

Taşıma Silindiri

Çelik ve otomotiv uygulamaları için

  • DYNAPUR   -  140° C'ye kadar ısı dayanıklı
  • RUGOPUR  -  Yüksek sürtünme katsayılı kalıcı sert yüzey antistatik veya iletken
  • STATOPUR -  PUR makul fiyatlı döner döküm
  • ROTUPUR  -  Poliüretran

MİTEX1

Şerit akışlı döküm makinesi - Yüksek performanslı elastomer kaplama üretimi

mitex2

Modern ölçüm ekipmanı ile donatılmış yüksek performanslı silindir

mitex 3                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      AR-GE ve servis bölümlerimiz teknik problemleriçözer ve müşterilerimiz için çözüm sunarlar. Özel silindir kaplamaları ve silindir yüzeyleri geliştirilmiş ve kullanılmaktadır, örneğin, holografik, mat bitişli ve kaplanmış plastik filmlerin üretiminde ve diğer birçok endüstriyel uygulamada.

 

(MITEX yüksek performanslı kaplamalar aynı zamanda Airbus taşıyıcılarda kullanılır)

+