Laminasyon Sleeve / Merdane

Folyoların çelik, paslanmaz çelik veya demir dışı metaller üzerinde kapsüllenmesi, laminasyon merdanesi kaplamaları ağır yüklendiğinde yüksek sıcaklıklarda gerçekleşir. Kullanılan kaplamaya bağlı olarak eriyebilir, çatlayabilir veya pürüzsüz hale gelebilir. Yanlış kaplama malzemesi seçilirse, bitmiş lamine ürün üzerinde kırışıklıklar oluşabilir veya folyo, lamine ürün üzerinde kusurlara yol açabilen lamine ruloya yapışabilir. Yüksek temas basıncı ve / veya yüksek çevresel hızlar genellikle laminasyon rulosu kaplamasında,  kaplamaların ayrılması gibi hasara neden olur.

Laminasyon tutkal transfer merdaneleri film, alüminyum gibi malzemelere tutkalın yüzeye eşit miktarda aktarılmamasına neden olabilir. Çoğunlukla tutkalın zayıf transferi nedeniyle delaminasyon problemi görülür ve NIP merdanesine standardın üstünde basınç değeri girilebilir. Mitex özel formülasyonlar ile geliştirilmiş merdaneleri ile aşınmayı en aza indirir. Düşük pürüzlülük değerine sahip homojen yapısı ile mükemmel çözümler sağlar.

Mitex çözümleri:
54.70: İyi sıcaklık direncine sahip laminasyon uygulamaları için kauçuk kaplama,
30.80: 250 ° C' ye kadar kullanım için silikon kaplama,
Dayanıklılık: Yüksek makine hızları ve yüksek laminasyon basınçları için laminasyon silindiri kaplaması; TPO, TPE, PP, PE, PA, PVC, PES ve PC folyolarını işlemek için ideal; antistatik, elektriksel veya termal olarak iletken versiyonlarda da mevcuttur.

+