Obsidian +

Flekso baskı makinelerinizde kullanmış olduğunuz klişe bağlama sleevlerinin üzerinde klişe kesme, düzeltme ve oynamalar yapıldığında sleevler yüzeyde çiziliyor, zarar görebiliyor.
Yaşanan bu sorunlara çözüm sağlayacak ve size muadili olmayan avantajlar sağlayacak yeni bir sleeve modelimiz mevcut. Polywest yıllardır yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarının ardından dünyada şu an yalnızca Polywest'te kullanılan bir yapıya sahip olan ''Obsidian'' serisini üretti.


Fleksografik endüstrideki en dayanıklı yüzeye sahip, iç çekirdek ve dış yüzeyde nano tüplerden oluşan yapı mevcuttur. Özellikle üretimde sleeve üstünde bant/klişe üzerinde çalışırken kesme, oynama, düzeltme gibi işlemlerde büyük avantaj sağlıyor.


Obsidian sleeve, 5 mikronun (μm) altında kesme derinliğine ve çıkıntı yüksekliğine (cut depth & bulge) sahiptir. Çok yüksek kesme, çizilme ve solvent direncine sahiptir. Günümüz itibariyle fleksografik endüstrideki hem darbe ve kesiklere hem de solvente karşı en dayanıklı sleevedir.Bunu sağlayan hem yüzey hem iç tarafta çekirdekteki yeni geliştirilmiş yapıdır. Mevcut Onyx/Rubin ve diğer rakiplerden farklı olarak yüzey, "nano-tüplerden" oluşmaktadır. Bu yapının 80 Shore A sertlik değeri Onyx+/Rubin+ sleeve modellerle aynı kalmakla beraber nano tüpler sayesinde mekanik anlamda daha dirençlidir. Bu özellik, sleevin dış yüzeyinde bant/klişe kesimlerinde, yüzeyin bozulmaması, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. İç tarafta ise stabiliteyi arttıran bir özellik olmakla beraber aynı zamanda mandrel veya adaptör üstünde bulunabilecek parça veya parçacıklara, sivri cisimlere, istenmeyen darbelere, çizilme ve sürtmelere karşı daha dayanıklıdır. Tecrübe edilmiş veya edilmemiş olabilir ancak iç tarafta/çekirdekte ciddi bir hasar sleevi kullanılmaz hale getirir, çekirdeğin dönmesine sebep olabilir ve tamiri mümkün değildir. Nano tüp çekirdek yapı ve nano tüp dış yüzey fleksografik endüstride ve dünyada sadece POLYWEST OBSIDIAN sleevlerinde mevcuttur.

Klişe bağlama Sleeve Temel Özellikler

Polywest ONYX+

Polywest OBSIDIAN+

Dayanıklılık ve uzun ömür

✓✓

✓✓✓

HD baskı

✓✓

✓✓

Yüksek sıcaklıktaki çalışma şartlarına direnç

✓✓

✓✓

Yüksek nem çalışma şartlarına direnç

✓✓

✓✓

Mekanik direnç, (TIR değerlerinde) sabitlik

✓✓

✓✓✓

2. cam elyafıyla güçlendirilmiş plastik katman

AB normlarında iletkenlik

Plastikle güçlendirilmiş notch(çentik)

Solvente karşı dayanıklılık    

✓✓

Kesme, çizilme yüzey direnci

✓✓✓

 Darbe ve çizilmelerde çok düşük tolerans

Çekirdekte dayanıklılık, mekanik direnç

✓✓✓

NANO TÜP yapı- sadece Polywest Obsidian’da

+